Stevie has logged 34 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★
Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★½
Edit this entry  
22
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mummy

The Mummy

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Hail Mary

Hail Mary

1985
×
★★
Edit this entry  
15
Europa

Europa

1991
×
★★
Edit this entry  
14
Weekend

Weekend

1967
×
★½
Edit this entry  
14
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★
Edit this entry  
12
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★
Edit this entry  
09
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
Edit this entry  
04
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★
Edit this entry