Stevie has logged 34 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Passion of Anna

The Passion of Anna

1969
×
★★★★
Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
27
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★
Edit this entry  
23
Cavalcade

Cavalcade

1933
×
★★
Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★★
Edit this entry  
22
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
That Day, on the Beach

That Day, on the Beach

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★
Edit this entry  
12
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cimarron

Cimarron

1931
×
Edit this entry  
11
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Greatest Show on Earth

The Greatest Show on Earth

1952
×
★½
Edit this entry  
09
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Great Ziegfeld

The Great Ziegfeld

1936
×
★★
Edit this entry