stevie has logged 44 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Watu Wote: All of Us

Watu Wote: All of Us

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Pompeii

Pompeii

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
Edit this entry  
29
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★½
Edit this entry  
27
California Split

California Split

1974
×
★★½
Edit this entry  
27
The Romance of Astrea and Celadon

The Romance of Astrea and Celadon

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Happy Birthday, Marsha!

Happy Birthday, Marsha!

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Beep Test

The Beep Test

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Devil's Harmony

The Devil's Harmony

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
Wide Awake

Wide Awake

1998
×
Edit this entry  
24
Her Friend Adam

Her Friend Adam

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Praying with Anger

Praying with Anger

1992
×
★★
Edit this entry  
22
The Fish

The Fish

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Visit

The Visit

2015
×
★½
Edit this entry  
20
The Village

The Village

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
After Earth

After Earth

2013
×
½
Edit this entry  
20
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
The Happening

The Happening

2008
×
Edit this entry  
20
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
Edit this entry  
19
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Edit this entry  
15
The Devil's Eye

The Devil's Eye

1960
×
★★★½
Edit this entry  
14
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★½
Edit this entry  
05
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Edit this entry  
04
Heroic Purgatory

Heroic Purgatory

1970
×
★★★★
Edit this entry  
04
Woman Is the Future of Man

Woman Is the Future of Man

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tideland

Tideland

2005
×
★★
Edit this entry  
02
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry