Sort by

stevie has logged 29 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Child

The Child

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Senior Year

Senior Year

2022
×
★½
Edit this entry  
22
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Yards

The Yards

2000
×
★★★
Edit this entry  
16
Evil Cat

Evil Cat

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
The Day that Doesn't Exist

The Day that Doesn't Exist

1995
×
★★½
Edit this entry  
15
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★½
Edit this entry  
13
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
71 Fragments of a Chronology of Chance

71 Fragments of a Chronology of Chance

1994
×
★★★
Edit this entry  
13
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★½
Edit this entry  
10
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Electra, My Love

Electra, My Love

1974
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★
Edit this entry  
06
Happy End

Happy End

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★½
Edit this entry  
03
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry