Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Baby Fever

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • The Half of It

    ★★½

  • TFW No GF

    ★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • Lady and the Tramp

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Invader Zim: Enter the Florpus

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★