keh has logged 86 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Teenage Cocktail

Teenage Cocktail

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Clown

Clown

2008
×
★★½
Edit this entry  
30
Butcher's Hill

Butcher's Hill

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lamb

Lamb

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl Who Invented Kissing

The Girl Who Invented Kissing

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Stockholm, Pennsylvania

Stockholm, Pennsylvania

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jamie Marks Is Dead

Jamie Marks Is Dead

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Children

The Children

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Never Cry Werewolf

Never Cry Werewolf

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Kidnap

Kidnap

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Burrowers

The Burrowers

2008
×
★★½
Edit this entry  
21
Breathe

Breathe

2017
×
½
Edit this entry  
21
Chocolate Heart

Chocolate Heart

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
I Believe in Unicorns

I Believe in Unicorns

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Send

Send

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Inside

Inside

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Rebel in the Rye

Rebel in the Rye

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Bugcrush

Bugcrush

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dawn of the Deaf

Dawn of the Deaf

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
18
uwantme2killhim?

uwantme2killhim?

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Counterfeiters

The Counterfeiters

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lace Crater

Lace Crater

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Whisper

Whisper

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Pottersville

Pottersville

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Famous and the Dead

The Famous and the Dead

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Tomato Red

Tomato Red

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Gray State

A Gray State

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
IRL

IRL

2013
×
★★★
Edit this entry