Sort by
  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★½

  • Violent Night

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Funny Pages

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Fear Street: 1994

  • Cruella

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Fantastic Fungi

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems