Hilary has logged 42 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mafu Cage

The Mafu Cage

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In Bruges

In Bruges

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Little Murders

Little Murders

1971
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Los Punks: We Are All We Have

Los Punks: We Are All We Have

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Forest for the Trees

The Forest for the Trees

2003
×
★★★½
Edit this entry  
08
Legend

Legend

1985
×
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Quills

Quills

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Twister

Twister

1996
×
Edit this entry  
05
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
Edit this entry  
13
Supermarket

Supermarket

1974
×
★★★
Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
Read the review Edit this entry  
25
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bloodettes

The Bloodettes

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rich Kids

Rich Kids

1979
×
Read the review Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Faust: Love of the Damned

Faust: Love of the Damned

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
Edit this entry  
20
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Taxing Woman

A Taxing Woman

1987
×
★★★½
Edit this entry  
09
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry