• Crush

    ★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Sing 2

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

  • The Guilty

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Dune

    ★½

  • Cinderella

  • King Richard

    ★★★½

  • Reminiscence

    ½

  • Aftermath

    ½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Passing

    ★★★★★

  • The Little Things

    ½

  • The Marksman

    ½

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★

  • Joe Bell

    ★★½

  • I Care a Lot

    ½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Tenet

  • The Half of It

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Blackbird

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Jo Koy: Comin’ In Hot

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Howard

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★