• Avatar 2

    ★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Casablanca Beats

    ★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • Hold Me Tight

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Invisible Demons

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★

  • The Innocents

    ★★★

  • Commitment Hasan

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Babi Yar. Context

    ★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Unclenching the Fists

    ★★★½

  • The Divide

    ★★★

  • Where Is Anne Frank

    ★★★

  • Love Song for Tough Guys

    ★★½

  • Benedetta

    ★★½

  • Cow

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Playground

    ★★★½

  • Onoda – 10,000 Nights in the Jungle

    ★★★½

  • Mi iubita mon amour

    ★★

  • Good Mother

    ★★★★

  • Let It Be Morning

    ★★

  • Rogue Shark

    ★½

  • The Surge at Mount Sinai

    ★★½

  • The Novice

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ½

  • From Bakersfield to Mojave

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Raising a School Shooter

    ★★★

  • The Spine of Night

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • The Last Cruise

    ★★

  • James Acaster: Make a New Tomorrow

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • Alien Ancestors: The Gods of Man

    ½

  • Cryptozoo

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Locked Down

    ★½

  • Burrow

    ★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Mystery of the Ice Age Giants

    ★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★½