Sort by

Michael has logged 14 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nate Bargatze: The Greatest Average American

Nate Bargatze: The Greatest Average American

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
23
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Battleship

Battleship

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
01
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry