Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Don't

Don't

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Forehead Tittaes

Forehead Tittaes

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Attack of the Super Monsters

Attack of the Super Monsters

1983
×
★★½
Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★½
Edit this entry  
10
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Edit this entry  
09
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
So Much Love to Give

So Much Love to Give

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Homeward

Homeward

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★
Edit this entry  
06
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thomas and the Magic Railroad

Thomas and the Magic Railroad

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Rubber

Rubber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Surviving Edged Weapons

Surviving Edged Weapons

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Wish

The Wish

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
asdfmovie5

asdfmovie5

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
asdfmovie4

asdfmovie4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
asdfmovie3

asdfmovie3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
asdfmovie2

asdfmovie2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
asdfmovie

asdfmovie

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
asdfmovie6

asdfmovie6

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
How to Fish

How to Fish

1942
×
★★½
Edit this entry  
21
Wind

Wind

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Loop

Loop

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Out

Out

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Goddess of Spring

The Goddess of Spring

1934
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Big Bad Wolf

The Big Bad Wolf

1934
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dory's Reef Cam

Dory's Reef Cam

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annabelle Serpentine Dance

Annabelle Serpentine Dance

1895
×
★★★½
Edit this entry