• Ready or Not

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★½

  • My Alien Girlfriend

    ★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Adam Devine: Best Time of Our Lives

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Playmobil: The Movie

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Aladdin

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • UglyDolls

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Literally Hitler

    ★★½

  • After

    ★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • It Happened Like This

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Randy Writes a Novel

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Little Monsters

    ★★★

  • Rent

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Smash and Grab

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • The Animator

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Northern Lights of Christmas

  • Mail

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Auntie Edna

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • The VelociPastor

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Shadow

    ★★★

  • The Predator

    ★½