Sort by

VultureDroid has logged 39 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Hazbin Hotel

Hazbin Hotel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Descent

The Descent

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
Read the review Edit this entry  
26
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Pokémon: The Rise of Darkrai

Pokémon: The Rise of Darkrai

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Catwoman

Catwoman

2004
×
½
Read the review Edit this entry