• Another Round

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★

  • 22 July

    ★★½

  • Roma

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Farmlands

    ★★½

  • Calibre

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Utøya: July 22

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • 1922

    ★★★

  • The Ritual

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • Thelma

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Shot Caller

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★½

  • The Endless

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • The Red Pill

    ★★½

  • The King's Choice

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • Sami Blood

    ★★★½

  • The Age of Shadows

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ½

  • Jason Bourne

    ★★½

  • Warcraft

    ★★

  • The Salesman

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Raw

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Hush

    ★★★

  • London Has Fallen

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Space Cop

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½