Sort by
  • Boston Strangler

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Swarm

    ★★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Jared from Subway: Catching a Monster

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Missing

    ★★★½

  • There's Something Wrong with the Children

  • Plane

    ★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★★

  • Spirited

    ★★★★½

  • The Volcano: Rescue from Whakaari

    ★★★

  • The Murmuring

    ★★★

  • The Viewing

    ★★★

  • Pickman's Model

    ★★★

  • Dreams in the Witch House

  • The Outside

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Lot 36

    ★★★½

  • Graveyard Rats

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Watcher

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★½

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Sick

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

  • Women Talking

  • Bones and All

  • The Wonder

    ★★★½

  • Terrifier 2

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • Beast

    ★★½

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • They/Them

    ★★

  • The Harbinger

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★½