Sort by

VV has logged 21 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Salem's Lot

Salem's Lot

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Magic

Black Magic

1949
×
Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Cove

The Cove

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★★
Edit this entry  
10
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Dead Night

Dead Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Edit this entry