Sort by

r4chel has logged 225 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aloha

Aloha

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tweet

Tweet

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
El Bola

El Bola

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry