• The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Love and Monsters

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Knives Out

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Mommy

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Argo

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★½

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Shutter Island

  • Boy

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Coraline

  • Zodiac

    ★½

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • Coffee and Cigarettes

    ★★★★½

  • Thirteen

    ★★★½

  • Remember the Titans

    ★★★½

  • Almost Famous

    ★★★★½

  • Being John Malkovich

    ★★★★½

  • Buffalo '66

    ★★★★★

  • The Basketball Diaries

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Reservoir Dogs

  • My Own Private Idaho

    ★★★★½

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Brief Encounter