Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry