• Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Shrek the Third

    ½

  • Jump In!

    ★★★

  • Meet the Robinsons

    ★½

  • Zodiac

    ★★★★

  • Bridge to Terabithia

    ★★★★

  • Rocky Balboa

    ★★★★½

  • Saw III

    ★★★½

  • The Prestige

    ★★★★★

  • Over the Hedge

    ★★★

  • Cars

    ★★★★

  • Fun with Dick and Jane

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★½

  • Chicken Little

    ★½

  • Saw II

    ★★★½

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★½

  • Madagascar

    ★★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★½

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★

  • Seed of Chucky

    ★★

  • Spookley the Square Pumpkin

    ★★★

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • The Polar Express

    ★★★

  • Shark Tale

    ½

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★½

  • Home on the Range

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★

  • Saw

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Cat in the Hat

    ½

  • Brother Bear

    ★★★

  • Freddy vs. Jason

    ★★★½

  • The Room

    ★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • Treasure Planet

    ★★★

  • Home Alone 4

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★½

  • Tuck Everlasting

  • Stuart Little 2

    ★★★

  • Lilo & Stitch

    ★★★★½

  • Spirit: Stallion of the Cimarron

    ★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ½

  • Spider-Man

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Jason X

    ★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Atlantis: The Lost Empire

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★★½

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★½

  • Cast Away

    ★★★★

  • Dinosaur

    ★★

  • The Road to El Dorado

    ★★★★

  • Stuart Little

    ★★★½

  • Fantasia 2000

    ★★★★½

  • The Green Mile

    ★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★½

  • Tarzan

    ★★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★½

  • The Prince of Egypt

    ★★★★½

  • A Bug's Life

    ★★★½

  • Bride of Chucky

    ★★½

  • Antz

    ★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★★