• Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★

  • Home Alone: The Holiday Heist

    ½

  • Home Alone

    ★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★½

  • Zodiac

    ★★★★

  • Tuck Everlasting