vzqcarolina has logged 36 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Edit this entry  
24
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Edit this entry  
17
Red Screening

Red Screening

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
More

More

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Evita

Evita

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Whisky

Whisky

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★
Edit this entry