Sort by

Brandon has logged 520 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Olive, The Other Reindeer

Olive, The Other Reindeer

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sound of Silence

The Sound of Silence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mickey's PhilharMagic

Mickey's PhilharMagic

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coda

Coda

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wind

Wind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Imagineering Story

The Imagineering Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kermit's Swamp Years

Kermit's Swamp Years

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Muppets' Wizard of Oz

The Muppets' Wizard of Oz

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry