Sort by

Brandon has logged 42 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Adventuress

The Adventuress

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Contender

The Contender

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Allá en el Rancho Grande

Allá en el Rancho Grande

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bionicle: Mask of Light

Bionicle: Mask of Light

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Woman of the Port

The Woman of the Port

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miss Fritter's Racing Skoool

Miss Fritter's Racing Skoool

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Marine Life Interviews

Marine Life Interviews

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dante's Lunch

Dante's Lunch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Purl

Purl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Que Viva Mexico!

Que Viva Mexico!

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cooties

Cooties

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry