Sort by

Brandon has logged 37 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
After Her

After Her

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Explosions

Explosions

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
2001 Arizona Diamondbacks: The Official World Series Film

2001 Arizona Diamondbacks: The Official World Series Film

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Custody

Custody

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Born to Be Wild

Born to Be Wild

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Necktie

The Necktie

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Married Woman

The Married Woman

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bigger Than Life

Bigger Than Life

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry