Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry  
09
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Edit this entry  
08
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★½
Edit this entry  
08
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Crow: Wicked Prayer

The Crow: Wicked Prayer

2005
×
Edit this entry  
08
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
08
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Crow: Salvation

The Crow: Salvation

2000
×
★★
Edit this entry  
07
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Crow: City of Angels

The Crow: City of Angels

1996
×
★★
Edit this entry  
06
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Edit this entry  
05
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★½
Edit this entry  
04
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Zombie Strippers!

Zombie Strippers!

2008
×
★★
Edit this entry  
04
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★★
Edit this entry  
03
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry