ᴡᴀᴅᴇ has logged 20 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry