Sort by

Wade has logged 22 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
Read the review Edit this entry  
27
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cell

The Cell

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Honey

American Honey

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry