Sort by

Wade has logged 33 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Underworld

Underworld

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
1BR

1BR

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cooties

Cooties

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry