Sort by

Lera has logged 171 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Love Actually

Love Actually

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Tag

Tag

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★
Edit this entry