Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Edit this entry  
23
The Valet

The Valet

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Edit this entry  
17
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Edit this entry  
10
The Girl From Plainville

The Girl From Plainville

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★
Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Me Before You

Me Before You

2016
×
Edit this entry  
13
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Labor Day

Labor Day

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
Edit this entry  
18
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Don't Kill Me

Don't Kill Me

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Flee

Flee

2021
×
Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Edit this entry  
16
Near Dark

Near Dark

1987
×
Edit this entry  
16
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
Edit this entry  
13
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Edit this entry  
12
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
Edit this entry  
11
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★½
Edit this entry