liliana has logged 28 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jungle

Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Morgan

Morgan

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Blame

Blame

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Light of the Moon

The Light of the Moon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry