liliana has logged 74 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Demonic

Demonic

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Infinite

Infinite

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Awake

Awake

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Brothers by Blood

Brothers by Blood

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Souvenir

Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Cherry

Cherry

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
Edit this entry  
31
Cube

Cube

1997
×
★★½
Edit this entry