• The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Worlds

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Cherry

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Blazing World

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★½

  • First Date

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★★

  • Mayday

    ★★★½

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

  • R#J

    ★★

  • Passing

    ★★½

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ½

  • The Cursed

    ★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

  • Luzzu

    ★★

  • Cryptozoo

  • How It Ends

    ★★½

  • Human Factors

    ★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★★

  • John and the Hole

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • CODA

    ★★★½

  • One for the Road

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Your Eyes Tell

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Rifkin's Festival

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Half of It

    ★★