• Army of the Dead

  • The Unholy

  • Godzilla vs. Kong

  • All Light, Everywhere

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

  • OPAL

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • New Order

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

  • The Hunt

    ★★★

  • Devs

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★½

  • Palm Springs

    ★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Boys State

  • His House

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • 1917

    ★★★

  • The Fall

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • About Endlessness

  • Psychomagic, a Healing Art

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Monos

    ★★★½

  • The Farewell

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • The Edge of Democracy

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Shrek Retold

  • Aquaman

  • Bird Box

    ★½

  • May I Please Enter

  • Twisted Pair

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Maniac

  • The Perfection

    ★★

  • Her Smell

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★