Sort by

wainerd has logged 31 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
So Vam

So Vam

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
In the Earth

In the Earth

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Earth

In the Earth

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Light

Star Light

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Girls

Bad Girls

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry