Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Goat Witch

Goat Witch

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Game Changer

Game Changer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hitch

Hitch

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Controller

The Controller

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stories of the Subconscious Mind

Stories of the Subconscious Mind

×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pig Child

The Pig Child

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Stopping the Show

Stopping the Show

1932
×
★★★
Edit this entry  
23
Teeth

Teeth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boop-Oop-A-Doop

Boop-Oop-A-Doop

1932
×
★★★
Edit this entry  
22
Eyes of Eidolon

Eyes of Eidolon

×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ten

Ten

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Waiting

Waiting

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daddy Issues

Daddy Issues

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Piggy

Piggy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Stylist

The Stylist

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Here There Be Monsters

Here There Be Monsters

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Buckaroo Bugs

Buckaroo Bugs

1944
×
★★★
Edit this entry  
18
Peephole

Peephole

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sunday Lunch

Sunday Lunch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aïssa

Aïssa

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead Mall

Dead Mall

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dream

Dream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Altitude

Altitude

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Chop

The Chop

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sea Devil

Sea Devil

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Blood Eagle

Blood Eagle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
third date

third date

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anima

Anima

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Screenshot

Screenshot

×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Out

Out

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deathly

Deathly

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Okay Google

Okay Google

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tonight It's You

Tonight It's You

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
There's Something About a Soldier

There's Something About a Soldier

1934
×
★★★
Edit this entry  
10
Nightingale

Nightingale

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Lost Ones

The Lost Ones

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zion

Zion

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Experimental Animation

Experimental Animation

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Makr

Makr

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waffle

Waffle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crying Bitch

Crying Bitch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bloodletting

Bloodletting

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rito de Paso

Rito de Paso

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
On My Mind

On My Mind

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry