wako has logged 250 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
African Diary

African Diary

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Miss Granny

Miss Granny

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beauty Inside

The Beauty Inside

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Detective Conan: The Last Wizard of the Century

Detective Conan: The Last Wizard of the Century

1999
×
★★★
Edit this entry  
17
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fathers Are People

Fathers Are People

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Father's Day Off

Father's Day Off

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Father's Lion

Father's Lion

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Wash

The Big Wash

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Life, Animated

Life, Animated

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Long Branch

Long Branch

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beach Picnic

Beach Picnic

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Reluctant Dragon

The Reluctant Dragon

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Casper Takes a Bow-Wow

Casper Takes a Bow-Wow

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Toyland

Toyland

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jury

Jury

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Building a Building

Building a Building

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bongo

Bongo

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emily

Emily

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dear Alice

Dear Alice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Goosebumps: The Movie 2

Goosebumps: The Movie 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
People who are Eating

People who are Eating

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Attack of the Killer Donuts

Attack of the Killer Donuts

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Indice 50

Indice 50

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coin Locker Girl

Coin Locker Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chest of Drawers

Chest of Drawers

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Boy

The Boy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man on High Heels

Man on High Heels

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Donald's Dinner Date

Donald's Dinner Date

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Satan's Waitin'

Satan's Waitin'

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tennis Elbow

Tennis Elbow

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monster Strike The Movie: To The Place of Beginnings

Monster Strike The Movie: To The Place of Beginnings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Part Time Pal

Part Time Pal

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
2-Headed Shark Attack

2-Headed Shark Attack

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kiri-Kis

Kiri-Kis

1907
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
God: City

God: City

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Orbit Ever After

Orbit Ever After

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry