wako has logged 28 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Planet Unknown

Planet Unknown

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Summer Movie

The Summer Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Pigpen

The Pigpen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Resort

Last Resort

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
No Drowning

No Drowning

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bugged

Bugged

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spinning

Spinning

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Delectable You

Delectable You

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hiccups

Hiccups

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Tainted Goods

Tainted Goods

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Drawn

Drawn

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crayon Shin-chan: Explosion! The Hot Spring's Feel Good Final Battle

Crayon Shin-chan: Explosion! The Hot Spring's Feel Good Final Battle

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
Divisor

Divisor

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lazare

Lazare

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hospice

Hospice

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Summer Dress

A Summer Dress

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Death, Dad & Son

The Death, Dad & Son

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Elevator

The Elevator

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
The Birch

The Birch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Look Away

Don't Look Away

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Housou Kinshi 3 Stalker Jigoku Hen

Housou Kinshi 3 Stalker Jigoku Hen

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Elephant's Garden

The Elephant's Garden

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rasp

Rasp

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Whisperer

The Whisperer

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
No Monsters

No Monsters

2017
×
★★★½
Edit this entry