Sort by

Waldo has logged 305 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Exhibit A

Exhibit A

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Darkness by Day

Darkness by Day

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Housewife

Housewife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
New Jersey Drive

New Jersey Drive

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Time Share

Time Share

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Streetwalkin'

Streetwalkin'

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Professional

The Professional

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sudden Fury

Sudden Fury

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Draft Day

Draft Day

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
How It Ends

How It Ends

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ajji

Ajji

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Super Crazy

Super Crazy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sword of the Beast

Sword of the Beast

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Outlaw Samurai

Three Outlaw Samurai

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Shadows

Death Shadows

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heat Wave

Heat Wave

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Empire of Passion

Empire of Passion

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hunter in the Dark

Hunter in the Dark

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bandits vs. Samurai Squadron

Bandits vs. Samurai Squadron

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Crew

The Crew

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry