Waldo has logged 703 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Our Time

Our Time

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Elsewhere

Elsewhere

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mope

Mope

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Navigators

The Navigators

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
New Jerusalem

New Jerusalem

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wander

Wander

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bait

Bait

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Take Aim at the Police Van

Take Aim at the Police Van

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Forgotten Pistolero

Forgotten Pistolero

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fearless Hyena

Fearless Hyena

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Gasoline Thieves

The Gasoline Thieves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hammer

Hammer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Nanny

Perfect Nanny

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Our Kind of Traitor

Our Kind of Traitor

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Little Billy

Dirty Little Billy

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amongst Friends

Amongst Friends

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Street Crimes

Street Crimes

1992
×
Read the review Edit this entry  
09
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Beast

The Beast

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Macho: The Hector Camacho Story

Macho: The Hector Camacho Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Curse of Audrey Earnshaw

The Curse of Audrey Earnshaw

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry