Waldo has logged 52 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Alexandra's Project

Alexandra's Project

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blood on Her Name

Blood on Her Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scalpel

Scalpel

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In Broad Daylight

In Broad Daylight

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Coldest Game

The Coldest Game

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Antares

Antares

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prey

Prey

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ali & Cavett: The Tale of the Tapes

Ali & Cavett: The Tale of the Tapes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cops vs. Thugs

Cops vs. Thugs

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
White Line Fever

White Line Fever

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Love

First Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Assault in Paradise

Assault in Paradise

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doberman Cop

Doberman Cop

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Valentine

My Valentine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
10 Minutes Gone

10 Minutes Gone

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wind

The Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tex Montana Will Survive!

Tex Montana Will Survive!

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
VFW

VFW

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Starship Troopers 3: Marauder

Starship Troopers 3: Marauder

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Starship Troopers 2: Hero of the Federation

Starship Troopers 2: Hero of the Federation

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Shed

The Shed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Marshes

The Marshes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry