Sort by

Waldo has logged 69 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Detroit

Doctor Detroit

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Revenge

Revenge

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Glory Road

Glory Road

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Life with Mikey

Life with Mikey

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gloria

Gloria

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Censor

Censor

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twisted

Twisted

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Angels' Share

The Angels' Share

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heavy Trip

Heavy Trip

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kandisha

Kandisha

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Call

The Call

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nowhere to Hide

Nowhere to Hide

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cheap Trick: Silver

Cheap Trick: Silver

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Detective Bureau 2-3: Go to Hell, Bastards!

Detective Bureau 2-3: Go to Hell, Bastards!

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ramrod

Ramrod

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Annihilators

The Annihilators

1985
×
Read the review Edit this entry  
16
Bandidos

Bandidos

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Name Is Pecos

My Name Is Pecos

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Men in War

Men in War

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry