• The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★★

  • Capone

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Turning

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Bliss

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Polar

  • Serenity

    ★★

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★

  • Apostle

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★