K has logged 168 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Studio 54

Studio 54

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★
Edit this entry  
12
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
19
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
16
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Terminal

Terminal

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Interview

The Interview

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★½
Edit this entry