Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★½

  • Amsterdam

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Athena

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Moonfall

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The King's Man

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Memoria

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Old Henry

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • F9

    ★★★½