Sort by

Andrew has logged 22 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Othello

Othello

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blue Angel

The Blue Angel

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jamaica Inn

Jamaica Inn

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Where Danger Lives

Where Danger Lives

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Treasures from the Wreck of the Unbelievable

Treasures from the Wreck of the Unbelievable

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Them!

Them!

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Report

Report

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Our Hospitality

Our Hospitality

1923
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bank Dick

The Bank Dick

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry