Sort by

Wallace007 has logged 33 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
The Vault of Horror

The Vault of Horror

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terror by Night

Terror by Night

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fanatic

Fanatic

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cook

The Cook

1918
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Man with the Rubber Head

The Man with the Rubber Head

1901
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady on a Train

Lady on a Train

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
That Night in Rio

That Night in Rio

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Name Is Julia Ross

My Name Is Julia Ross

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry