Sort by

Wallace007 has logged 37 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Caliber 9

Caliber 9

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Born to Kill

Born to Kill

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hawaii

Hawaii

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Who Saw Her Die?

Who Saw Her Die?

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Howl

Howl

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killers

The Killers

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
'71

'71

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Boys

Boys

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Magic

Magic

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Moffie

Moffie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Red Light Bandit

The Red Light Bandit

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Angels with Dirty Faces

Angels with Dirty Faces

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry